Αγαπητοί γονείς,

Σας διαβιβάζουμε οδηγίες για την υλοποίηση προγραμμάτων Ασύγχρονης εξ Αποστάσεως Εκπαίδευσης τα οποία μπορούν να χρησιμοποιούνται κατά την περίοδο αναστολής λειτουργίας των μαθημάτων στις σχολικές μονάδες προς όφελος των μαθητών/τριών.

Για τη συμμετοχή των μαθητών στην Ασύγχρονη εξ Αποστάσεως Εκπαίδευση απαραίτητη προϋπόθεση είναι η εγγραφή τους στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (ΠΣΔ). Οδηγίες για τον τρόπο με τον οποίο θα καταφέρετε να εγγραφείτε στο ΠΣΔ μπορείτε να βρείτε ακολουθώντας τους παρακάτω συνδέσμους:

register.sch.gr/students/

register.sch.gr/students/docs20/StudentsRegisterHelp.pdf

Σημείωση: Κατά την εγγραφή θα χρειαστείτε τον Αριθμό Μητρώου (ΑΜ) του/της μαθητή/τριας. Αυτό αναγράφεται για τις τάξεις Γ’, Δ’, Ε’ και ΣΤ’ στον έλεγχο προόδου του μαθητή/τριας. Για τις τάξεις Α’ και Β’ σας έχει αποσταλεί ήδη με email.

Οπλιστείτε με υπομονή καθώς υπάρχει δυσκολία πρόσβασης λόγω υπερφόρτωσης όλων των δικτύων…